Afirmace – skutečnost, nebo jen představa těch naivních?

Slovník cizích slov k tomu uvádí toto: přisvědčení, přitakání, ujištění, potvrzení, že je něco pravda. Pojďme se na tu naši pravdu podívat.

V poslední době o tom slyšíme všude kolem sebe, jako by se TO stalo všemocným zaklínadlem: „afirmace, afirmace, afirmace“. Stačí, si jen něco představit, něco přát, v něčem se stále dokola utvrzovat a máte to. Bez práce, bez snažení.

Je to tak? Je AFIRMACE skutečně technika, kterou když zvládneme, splníme si své sny a přání? Proč tomu nedat alespoň šanci? Proč se o tom nedozvědět něco více?

Od nepaměti platí, že slovo a myšlenka mají obrovskou moc. Ve starém Egyptě, Číně, Mezopotámii, ale také u indiánů v severní i jižní Americe se se slovy zacházelo velice opatrně. Ale nemusíme chodit tak daleko – i staří Slované věděli o moci myšlenek a slov daleko více než víme nyní.

To my jsme na tuto moc zapomněli a tak v našich myslích i v našich slovech nalezneme více negativizmu, více nenávisti, podceňování a „nelásky“ vůbec. Pak se nemůžeme divit, že je náš život smutný, neměnný a celý rok se těšíme na 8 – 14 dnů dovolené, kde „bude vše super“. Jaké je pak naše překvapení, když se tak nestane.

Co to tedy ta AFIRMACE vlastně je? Obecně by se dalo říct, že je to cokoli co si pomyslíme a vědomě, či nevědomě o tom sami sebe přesvědčujeme. Tyto vědomé i nevědomé myšlenky tak ovlivňují náš život a to podle významu našich myšlenek – buď pozitivně, nebo negativně.

V podstatě jde tedy o pozitivní či negativní myšlení!

Pozitivní myšlení – tak myslí člověk, který se snaží vše vnímat z té lepší stránky. Sklenici má vždy napůl plnou, chléb mu padá častěji namazaným nahoru a každý den alespoň na chvíli vysvitne slunce. A takřka nic ho nerozhází, třebaže to tak úžasné  ve skutečnosti ani není. O takovém člověku se říká, že se dívá na svět růžovými brýlemi. Po čase si ale můžeme všimnout, že tento člověk má častěji „štěstí“. Koupí poslední stavebnici v obchodě, jeho žena jej miluje, děti jsou vzorné, vyhrál ve sportce, v práci se mu daří.

Negativní myšlení – tento člověk již vstává zamračený. Do práce se netěší. Kolega je totiž magor a šéf je vůl. Domů jde otrávený s myšlenkou, co ten jejich syn zase provedl a když se dívá na komedii v kině, je mu jasné od začátku, že je to jen blbost a je naštvaný, že jej tam žena vytáhla.

Jak rozdílné budou mít tito lidé životy? Není pravdou, že pozitivní bude mít pouze štěstí a nic smutného, hloupého a nepříjemného se nestane. Ale překoná to a půjde dál a na tyto špatné dny se bude zřejmě dívat jako na ponaučení. Ten negativní bude mít také krásné dny, dny kdy se zasměje, ale na tyto radostné dny velice rychle zapomíná a zase se vrací do kůže starého bručouna. Životem jde jako by vláčel nohy v bažině.

Spokojenost, optimizmus, nebo smutek a negativitu máme již vepsané ve výrazu. A ne vždy za to můžeme my…

Zkuste tedy ve svém životě převážně POZITIVNÍ AFIRMACE – existují knihy, karty, články, ale můžete si tyto afirmace hledat i sami. Rád bych Vám nějaké přinášel i na svých FB stránkách. Podívat se na ně můžete zde: FB profil

Nemusíte tomu věřit. Můžete být k těmto praktikám nedůvěřivý, i když jste optimisté. Tak proč si afirmace nepřečíst alespoň pro dobrou náladu? Můžete tak začít každé ráno veseleji, s představami na spokojený a šťastný život plný úžasných příhod a krásných okamžiků.

Nejčastější afirmace:

  • „Jsem plná síly a zdraví.“
  • „Mám stálou radost ze života.“
  • „Jsem plná radosti.“
  • “Mám přirozenousebedůvěru.”
  • „Žiji v hojnosti.“

To vše Vám ze srdce přeji!

Rád bych Vám zde napsal jeden příklad z letošního podzimu:

Letos jsme byli v Tunisu ve Francouzském hotelu. Počasí bylo super – i když byl již říjen. Přijeli jsme do hotelu, hned nás ubytovali do super pokoje s úžasným výhledem do vnitřní zahrady, kde byl jeden z bazénů. Už první procházka nás uchvátila, a když jsme zjistili, že jeden ze tří bazénů je termální, byli jsme naprosto spokojeni. Kuchyně byla francouzská, byly ryby, maso jaké jste chtěli, mořské potvory, zmrzlina, hranolky, ovoce… no co si jen můžete přát. Pláž byla krásná, čistá, moře úžasně teplé.

Bohužel jsme byli jedni z mála, kdo si to užíval – lidi jen a jen remcali. Nic se jim nelíbilo a tak nebylo divu, že se po 12 dnech těšili domů – bezdůvodně. A pak budou zase rok čekat na dovolenou, kterou se neužijí. My byli v hotelu déle, ale ani tak se nám nechtělo domů a “pokojský” 🙂 , který se nám staral o pokoj a náš osobní číšník se s námi loučili jako se členy rodiny. 

Na závěr bych tedy rád, aby jste svoji mysl použili ke svému dobru, k úspěchu, k zdravému a naplněnému životu.  I pokud vám nevyjde vše co si přejete, věřte, že budete mít šťastnější a usměvavější dny.

“Nejlepší den s něčím začít byl před pěti lety – a druhý nejlepší je dnes.”

Žijte si život podle svýho! A začněte třeba tím, že si objednáte koučink zdarma!

Luboš Szabó

 

Jmenuji se Luboš Szabó. Mým velkým zájmem a náplní posledních 11 let je koučink a sebekoučink. Pomáhám lidem najít cestu tam, kde ji oni sami nevidí, nebo se jim nedaří po cestě, kterou si vybrali jít vpřed. Pomáhat lidem mne naplňuje. "Lidé, kteří uspěli a daří se jim, museli nejdříve o něčem snít." A pomáhat plnit sny jiným lidem je pro mne priorita. Luboš je kouč a více si o něm můžete přečíst TADY . Je autorem kurzu Zakázaný sebekoučink
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.